ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13385218
*
nr 1338 5218
Spegel
Teak, 1950-tal, 120x34cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 20:37:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/7 22:04:39
1
150 kr
26/7 13:17:25
2
300 kr
27/7 20:04:16
3
300 kr
27/7 20:04:16
2
300 kr (Budbetjänt)
27/7 20:04:54
3
800 kr
27/7 20:20:41
2
450 kr
27/7 20:20:41
3
500 kr (Budbetjänt)
27/7 20:21:52
2
700 kr
27/7 20:21:52
3
800 kr (Budbetjänt)
27/7 20:23:43
2
900 kr
27/7 20:32:09
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1338 5218
Spegel
Teak, 1950-tal, 120x34cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/7 22:04:39 | 1 | 150 kr |
26/7 13:17:25 | 2 | 300 kr |
27/7 20:04:16 | 3 | 300 kr |
27/7 20:04:16 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
27/7 20:04:54 | 3 | 800 kr |
27/7 20:20:41 | 2 | 450 kr |
27/7 20:20:41 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
27/7 20:21:52 | 2 | 700 kr |
27/7 20:21:52 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
27/7 20:23:43 | 2 | 900 kr |
27/7 20:32:09 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02